Trend Tasarım

Tasarımlarda yurt dışı standartları bir türlü yakalayamıyoruz. Bu tamamen tasarımcılarla alakalı gibi görünsede, müşteri isteği, çalıştığınız firma, çalışma arkadaşlarınız, çevrenizin hayal gücüne kadar tüm unsurları etkileyecek bir olaydır. Tasarımcı öncelikle uzman olduğu bölümü seçmeli. Grafik Tasarım, Kurumsal Kimlik Tasarım, Web Tasarım, Animasyon Tasarım Moda Tasarım v.b bu bölümlerden uzman oldukları arasında gidip gelmelidir, bu şekilde tebessüm ederek çalışmış olur, yaptığı iş statüsünde başarılı olacaktır.

Hiç bir tasarım bir kaç gün içinde olabilecek bir çalışma optimizasyonuna ait değildir. Tasarım hayaldir… Bizler hayallerimizi kurarken nasıl ağzımızın suyu akıyor ise, tasarımı yaparken de o hazzı alıp yapacağımız işe entegre etmeliyiz bu yüzden Hiç bir şekilde zaman kısıtlaması koymamalısınız.

Peki 15 günde mi yapmalıyız tasarımı ?

Evet bunu dediğinizi duyar gibiyim, (içten olmadı bu cümle) Değerli arkadaşlarım tasarımda baz alınacak olan kosnept neys eona göre çalışılmalıdır ben bir Reklam Unsuru olarak düşünsem size vereceğim cvp, Foto çekimi Ürün odaklı çekim, konsept çekimlerinden önce bir ön hazırlık veya beyin fırtınası sizin için hemde ekibiniz için vazgeçilmez bir unsur olacaktır, küçük bir sistem planlaması sizi hem motive eder hemde işi olanaksız olarak sıfır hatalı yapmanızı saglar,  1,5 gün sürmeli (içe sinme aşaması) Daha sonra bu objelerin temizlenmesi ve Rutujlanlası (Çekilen obje sayısına göre değişebilir) 1 haftayı bulması mantıklı bir karardır, daha sonra bu unsurları müşterinize sunup, görüşleri alıp üzerinde küçük rütujlar yapmanız gerekebilir ama unutmayın KÜÇÜK REVİZYONLAR dan bahsediyorum… Hataları azaltmak, bir prje üzerinde haddinden fazla durmak, müşterilerinin ihtiyacıından ziyade her denileni yapmak müşteri odaklı bir çalışmadan çıkar ve hem sizin hemde müşterinizin tüm çaba ve maddi boyutları boşa gitmiş olur. Bu yüzden ilk araştırmanızı ve müşteri toplantınızı ve çalışma arkadaşlarınızla beyin fırtınanızı sıkı bir şekilde tutmanız gerekli.

Unutmayın ki birini anlamanın yolu onu dinlemekten geçer…

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *